KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14203507
nr 1420 3507
Axel Skilving
(1909-1978), Sverige
Oljemålning, Gaustafjället, Telemark. Signerad Skilving. Olja på duk, 65x67, yttermått inklusive ram: 91x93 cm
Axel Skilving, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1909, död 1978.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:52:11
100 kr
150 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Axel Skilving
Läs mer om Axel Skilving